Ontdek de voordelen van Voor De Show in deze knetterende video

Podiumhuizen
31/01/22

Ondanks onzekere schoolprogrammatie-tijden, zoeken cultuurhuizen samen met scholen naar oplossingen om het theaterbezoek toch te laten doorgaan. Sinds begin dit schooljaar werd Voor De Show 93 keer gespeeld in de klassen en staan 122 voorstellingen speelklaar. Juf Nele Van Bouwel (Sint-Jansschool, Leuven), Fernande Stas (30CC, Leuven) en theatermaker Joris Hessels (Ultima Thule) vertellen hoe zij digitaal theaterspel Voor De Show ervaren.
 

Eén van die enthousiaste scholen is de Sint-Jansschool in Leuven. Daar stomen de leerlingen van juf Nele Van Bouwel zich klaar voor de voorstelling “Knetter” (Ultima Thule) die ze in de namiddag in de Schouwburg van 30CC zullen bekijken. Theo het theaterspookje maakt hen wegwijs in het spel. Dolenthousiast klikken ze klassikaal aan het smartboard of in kleine groepjes op de tablet van de ene opdracht naar de andere, van een rondleiding in het cultuurhuis tot een kennismaking met de affiche. Al snel komt een mooi gesprek op gang over het thema van de voorstelling. Al van in de klas worden ze knettergek meegezogen in een wereld waarvan ze straks mogen proeven in de theaterzaal. 
 

Scholieren die Voor De Show speelden in de klas, worden meegezogen in een wereld, hebben geen verkeerde verwachtingen en zijn ook heel snel geboeid. Echt een top-tool!
Joris Hessels (theatermaker)

Teken in op theaterspel Voor De Show

Ook jouw cultuurhuis kan klassen en scholen digitaal kennis laten maken met de komende voorstelling. Dit theaterspel bereidt kinderen uit het lager onderwijs spelenderwijs voor. Teken nu in en bied leerkrachten een krachtige webtool om leerlingen warm te maken voor de schoolvoorstellingen in jouw cultuurcentrum.

De jaarlijkse licentiekost bedraagt voor A-centra € 1.592,17, voor B- en C-centra € 1.061,45 en voor gemeenschapscentra € 849,16 (excl. btw). Het factuurbedrag is pro rata het aantal resterende maanden van het jaar waarin je de tool gebruikt.

Teken in
 

Naast de klassieke lesmap biedt de digitale tool een laagdrempelige voorbereiding, vol toffe opdrachten en je hebt er op voorhand amper werk aan.
Fernande Stas (programmator 30CC, Leuven)
Deel dit artikel:

Gerelateerde nieuwsberichten

  • 28/10/26
    Illustratie van mensen die samenwerken
    Podiumhuizen
    Digitale basisinfrastructuur
    Beleven & inspireren

    [Vacature] Cultuurconnect zoekt een Productmedewerker Support & begeleiding (voltijds of 80%)

    We zoeken een productmedewerker die mee zorgt voor de ondersteuning en invoering van Schoolplanner en Podiumnet, twee nieuwe digitale diensten voor podiumhuizen.
  • 23/10/26
    Podiumhuizen
    Beleven & inspireren

    Nog gaatjes in je agenda? Ontdek de toptips van de Stuurgroep Digitaal Podium

    De Stuurgroep Digitaal Podium geeft advies over op stapel staande projecten en bepaalt mee de koers voor digitale diensten. Maar we waarderen meer dan enkel hun scherpe strategische blik, ze brengen ook steeds de beste cultuurtips mee.
  • 31/08/26
    Podiumhuizen
    Beleven & inspireren

    Breng cultuur tot in de huiskamer: streaming nu ook voor thuiszorgpubliek

    Vanaf dit seizoen trekken we de grens van het cultuurhuis nog verder open: ook mensen die thuis zorg ontvangen, kunnen voortaan via livestreaming mee genieten van het cultuuraanbod.

Gerelateerde diensten

  • Podiumhuizen
    Beleven

    Livestreaming

    Een zorgpubliek op afstand volgt live voorstellingen vanuit het cultuurhuis.
  • Podiumhuizen
    Beleven

    Theaterspel Voor De Show

    Een digitaal spel als klasvoorbereiding, met een virtuele tour door het cultuurhuis & opdrachten rond de komende schoolvoorstelling.
  • Bibliotheken
    Podiumhuizen
    Inspireren

    [Jouw stad] Leest

    Digitaal platform voor de leescommunity in jouw stad of regio.