Maak kennis met de favorieten van Annika en Daphné

Van februari tot en met april focussen we met onze campagne ‘Lezen verbindt’ op leesplezier voor kinderen en jongeren. Daarom gingen we in gesprek met een aantal medewerkers van Cultuurconnect. Wat is hun favoriete jeugdboek en waarom? Welk verhaal uit hun jeugd hebben ze herontdekt door het voor te lezen aan hun kinderen? In deel 1 van deze blogpost delen collega’s Annika en Daphné met plezier hun fijnste jeugdherinneringen. 

Annika is binnen Cultuurconnect het aanspreekpunt voor de belevings- en inspiratiediensten voor de bibliotheken: Bieblo, Bibster, Mijn Leestipper en [Jouw Stad] Leest. Daarnaast is ze ook mama van Andreas (13), Mira (10) en Lander (7). Daphné werkt sinds 2019 bij Cultuurconnect en werkte daarvoor een 10-tal jaar in een openbare bibliotheek. Ervaringen die haar nog steeds elke dag helpen bij haar job en haar herinneren aan waarom ze dit werk doet: zodat bibmedewerkers alle grote en kleine bibbezoekers kunnen helpen bij het ontdekken van alle schatten die de bibliotheek rijk is.

Daphné: “Het ‘365 dierenverhalen-boek’. Een boek met een dierenverhaaltje voor elke dag van het jaar. Dat boek ligt intussen op zolder, maar kan ik niet wegdoen omdat het samenhangt met het warme, gezellige moment als kind voor het slapengaan. Een traditie die ik nu voortzet met mijn zoontje. Een ander boek maar met dezelfde leuke, grappige, knusse momenten als gevolg en aanrader om samen door poëzie te gaan: ‘Een wonderprachtig dier: een dierengedicht voor elke dag van het jaar’.

Pluk is zo'n tijdloos personage, een personage zonder smartphone, zonder schermpjes, zonder technologische snufjes en toch smulden de kinderen ervan.
Annika, productmanager bij Cultuurconnect

Daphné: “Een klassieker: ‘Jip & Janneke’. Mijn zoontje heeft het als luisterboek voor in de auto tijdens lange autoritten. Maar ondertussen kennen we de verhalen al uit ons hoofd en ondanks dat ik vaak bepaalde woorden of begrippen moet uitleggen omdat ze niet meer in gebruik zijn, blijft het kattenkwaad van het buurmeisje en -jongen heel herkenbaar.”

Daphné: “Er zijn er wel enkele maar ik kies er 2 uit. Een “maatschappelijk relevant” voorleesboek en een halloweenboek vol hilariteit.

‘De Capibara's’: Hoe een stel kippen bang zijn van de vreemde indringers, de capibara's, maar ook hoe ze heerlijk samenwerken en de mensen te slim af zijn.

‘Halloween met teckel Tokkel’ zit vol grappige avonturen, spannende tochten en een recept voor heerlijke pompoensoep. Lezen we al 3 jaar op een rij met Halloween maar komt ook midden in de zomer uit de kast.”

Daphné: “Eentje is echt moeilijk! Omdat ik met een beginnende lezer zit, ga ik voor een samenleesboek waar ouder en kind plezier aan hebben. Het boek bevat korte, leuke teksten die bijna gedichten zijn. De verhalen en tekeningen vormen een rode draad en na vele herhalingen ontdekken zowel de kinderen als de ouders extra details. Of je wordt samen op het verkeerde been gezet. Voor alle beginnende lezers dus: ‘Aap zoekt een woord’. 

Ook de andere boeken van Isabelle Gielen zijn een aanrader.”

Met welk personage uit een kinder- of jeugdboek zou jij graag eens op avontuur gaan, en waar zouden jullie heen trekken?

Annika: “Ik ga op pad met Lampje nadat ze haar vader teruggevonden heeft. Samen met Vis kiezen we met de piraten voor het zilte zout en de woeste baren. Op zoek naar een nieuw sprookje om in te duiken.”

Daphné: “Dan kies ik voor Juniper uit de boeken van Monica Furlong. Wat zou ik graag die tuin in Cornwall eens echt bezoeken en me helemaal laten onderdompelen in haar kruiden- en plantenwijsheid. Magie, fantasy en planten vervat in een boek. De planten- en kruidenliefde was er toen al blijkbaar."

Wat zou ik graag die tuin in Cornwall eens echt bezoeken en me helemaal laten onderdompelen in haar kruiden- en plantenwijsheid. Magie, fantasy en planten vervat in een boek. De planten- en kruidenliefde was er toen al blijkbaar.
Daphné, domeinexpert bij Cultuurconnect

Doe jij ook mee met de campagne? Laat het ons weten via communicatie@cultuurconnect.be. We zijn benieuwd hoe je de campagne vormgeeft! 

Deel dit artikel:

Gerelateerde nieuwsberichten

  • 24/09/26
    Bibliotheken
    Digitale collecties

    Ontdek het nieuwe e-boekenplatform

    Op 17 september schakelden we over naar het nieuwe e-boekenplatform Cantook Station. Via het webplatform en de app kunnen leners nog steeds altijd en overal genieten van e-boeken en audioboeken. Hoe werkt het nieuwe platform? Wat zijn de leenvoorwaarden? En hoe ondersteunen we bibliotheken om met het nieuwe platform aan de slag te gaan? Dat lees je hieronder!
  • 17/09/26
    Bibliotheken
    Digitale collecties
    Beleven & inspireren

    Pak uit met digitale inclusie: doe mee met onze nieuwe campagne 'Iedereen digitaal mee'

    Oktober wordt een maand van digitale inclusie. Met zowel De Week van de Dyslexie (1-8 oktober) als de Digitale Week (6-16 oktober) kunnen we bij Cultuurconnect niet achterblijven. Daarom trekken we deze maand volop de kaart van 'Iedereen digitaal mee', de slogan van onze derde communicatiecampagne. Help jij mee om digitale inclusie zichtbaar te maken in jouw bib?
  • 17/09/26
    Copyright: Stad Mechelen - Katy Goelen
    Bibliotheken
    Digitale collecties

    Good practice: Actuwat als hefboom voor mediawijsheid in Het Predikheren

    In bibliotheek Het Predikheren in Mechelen krijgt Actuwat sinds dit jaar een vaste plek in de collectie. Maar daar stopt het niet. Met een stadsbrede campagne, een creatieve wedstrijd in kader van de Digitale Week en een sterke focus op digitale inclusie wil de bib nieuwsvaardigheden, mediawijsheid en kritisch denken bij jongeren stimuleren. We spraken met Andreas Lauwers, consulent publiekswerking en mediawijsheid, over de rol van Actuwat in de bibliotheek én daarbuiten.

Gerelateerde diensten

  • Gezin kijkt naar een film op groot scherm.
    Bibliotheken
    Digitale collecties

    Cinébib Filmstreaming

    Leners krijgen via hun Mijn Bibliotheek-profiel toegang tot een bibliotheek van meer dan 1500 online filmtitels.
  • Bibliotheken
    Digitale collecties

    Digitale kranten & tijdschriften

    Digitale kranten en magazines voor bibleden, scholen en educatieve partners
  • Bibliotheken
    Digitale collecties

    Interactieve kinderboeken (Fundels)

    Interactieve prenten- en AVI-boeken met animatiefilmpjes en educatieve spelletjes